O mně

Jmenuju se Tereza a mám ráda dobré jídlo 🙂  Štěstí je, že mě baví i jeho příprava. Zní to podivně, ale nejvíc si odpočinu v kuchyni. Vaření je totiž pro mě nejenom zábava a prostředek k relaxaci, ale také tvořivý proces, u kterého se stále učím něco nového. Mám ráda, když jídlo nejenom dobře chutná, ale také dobře vypadá. Víte, co se říká – jíme hlavně očima. A u mě tohle platí dvojnásob.

Inspired Kitchen je blog věnovaný zdravým pokrmům, u kterých nezabijete půlku dne v kuchyni. Cílem je inspirovat vás a ukázat cestu ke zdravým receptům, které lze připravit rychle a jednoduše. Ale není to jenom o jednoduché přípravě. Když zdravě, tak taky pestře a chutně! Nikoho nebaví do sebe cpát jenom zeleninu a saláty. Jídlo by přece nemělo být nuda, ale hlavně zábava 🙂  Snažím se proto, aby recepty byly co nejrozmanitější a dodaly tak tělu to, co přesně potřebuje. Pokud vyzkoušíte můj recept, pochutnáte si na něm a ještě se po něm budete cítit dobře, je to pro mě ten nejuspokojivější výsledek, kterého můžu prostřednictvím blogu dosáhnout.

Většina receptů na blogu jsou veganské, ale není to pro mě dogma. I proto tu občas můžete najít i něco vegetariánského. Sama sbírám inspiraci z různých typů kuchyní a z cest po různých koutech světa. Nejvíce inklinuji k asijské, která je pro mě prostě top (a proto si zasloužila čestné místo v kategoriích), ale nebráním se chutím i arabské nebo indické kuchyně.

A jak jsem se k vaření vůbec dostala? Vlastně kvůli zdravotním potížím, které jsem vyřešila správnou stravou. Když mému trávení začala hodně vadit lepek a laktóza, zjistila jsem, že vlastně netuším, co budu jíst. Začala jsem pátrat, ptát se a vzdělávat a pak přišlo to nejdůležitější. Začala jsem vařit. Vytvoření blogu pak bylo logickým vyústěním té kreativnější části mého já, která chtěla mít všechny recepty zdokumentované, aby bylo možné je snadno sdílet a předávat dál.

Budu ráda, pokud se i vy se mnou podělíte o to, co rádi vaříte nebo poslali své rady a zkušenosti. Určitě se ráda inspiruji a vyzkouším!

Vaše

Tereza

Inspired Kitchen