O mně

Jmenuju se Tereza a mám ráda dobré jídlo.  Štěstí je, že mě baví i jeho příprava. Zní to podivně, ale nejvíc si odpočinu v kuchyni. Vaření je totiž pro mě nejenom zábava a prostředek k relaxaci, ale také tvořivý proces, u kterého se stále učím něco nového. Mám ráda, když jídlo nejenom dobře chutná, ale také dobře vypadá. Víte, co se říká – jíme hlavně očima. A u mě tohle platí dvojnásob.

Inspired Kitchen je blog věnovaný zdravým pokrmům, u kterých nezabijete půlku dne v kuchyni. Cílem je inspirovat vás a ukázat cestu ke zdravým receptům, které lze připravit rychle a jednoduše. Ale není to jenom o jednoduché přípravě. Když zdravě, tak taky pestře a chutně! Nikoho nebaví do sebe cpát jenom zeleninu a saláty. Jídlo by přece nemělo být nuda, ale hlavně zábava 🙂  Snažím se proto, aby recepty byly co nejrozmanitější a dodaly tělu to, co potřebuje. Pokud vyzkoušíte můj recept, pochutnáte si na něm a ještě se po něm budete cítit dobře, je to pro mě ten nejuspokojivější výsledek, kterého můžu prostřednictvím blogu dosáhnout.

Blogem také chci ukázat, že chutně a vydatně se můžete najíst i bez masa. Na blogu proto najdete primárně veganské nebo vegetariánské recepty. Sama sbírám inspiraci z různých kuchyní, ale hlavně z mých cest po všech koutech světa. Nejvíce inklinuji k asijské, která je pro mě prostě top (a proto si zasloužila čestné místo v kategoriích), ale nebráním se chutím i arabské nebo indické kuchyně, která je mému srdíčku taky velmi blízká.

A jak jsem se k vaření vůbec dostala? Vlastně kvůli zdravotním potížím, které jsem vyřešila správnou stravou. Kvůli slabému trávení a potravinovým alergiím jsem vlastně vůbec netušila, co mám jíst. Začala jsem pátrat, ptát se a vzdělávat a pak přišlo to nejdůležitější. Začala jsem vařit. Vytvoření blogu pak bylo logickým vyústěním té kreativnější části mého já, která chtěla mít všechny recepty zdokumentované, aby bylo možné je snadno sdílet a předávat dál.

Budu ráda, pokud se i vy se mnou podělíte o to, co rádi vaříte nebo poslali své rady a zkušenosti. Určitě se ráda inspiruji a vyzkouším! ♥️

Vaše

Tereza

Inspired Kitchen

Inspired Kitchen Tereza

Občas jsem v tom vaření až po uši! 😀

 

Inspired Kitchen Tereza