Menu

Cestování

Marocká kuchyně na vlastní pěst
Cestování 16. 01. 2023

Marocká kuchyně na vlastní pěst

Maroko je země, která mě neskutečně fascinuje. Stačí 4 hodiny letu, aby jste se dostali do úplně jiného prostředí – do exotické země s velkou intenzitou barev a vůní, rozmanitostí krajiny a štědrostí místních obyvatel. Štědrost a bohatost se prolíná i do místní kuchyně – tolik chutí a vůní jen tak v žádné jiné kuchyni nenajdete. Ne nadarmo se říká, že marocká kuchyně jednou z nejlepších na světě. A protože jsme s přítelem velcí milovníci jídla a cestování, rozhodli jsme se Maroko a jeho kuchyni prozkoumat na vlastní pěst.

Přečíst článek
Libanonská kuchyně: to nejlepší z celého Orientu
Cestování 16. 01. 2023

Libanonská kuchyně: to nejlepší z celého Orientu

Vítejte v Libanonu, v zemi, kde je jídlo víc než vášeň. V zemi, kde jídlo znamená umění žít, radovat se a prostředek tuhle radost sdílet. Rozhodně nečekejte nudná jídla bez chuti a bez zápachu. Připravte se na pokrmy, které vás překvapí svou pestrostí, bohatostí chutí a kombinacemi, kterými se snad nikdy nelze přejíst. Jestli je totiž nějaká arabská země považována za špičku v jídle, je to právě Libanon. Jeho kuchyně je jednou z nejvyhlášenějších na světě.

Přečíst článek
Indie: neuvěřitelná země
Cestování 16. 01. 2023

Indie: neuvěřitelná země

Cestu po Indii jsme začali v Novém Dillí, hlavním městě Indie s oficiálními 16 miliony obyvateli. Už první kontakt s touhle velmi svéráznou metropolí mě přesvědčil, že se můžu těšit na výživné kulturní šoky. Neustálé troubení aut i rikš, obrovský chaos, nespočet vůní a pachů, spoustu lidí v úzkých, bahnitých uličkách, mezi nimi posvátné krávy a všudypřítomná lejna. Ne, nepřesunuli jsme se o pár století zpátky. Vítejte ve staré části Dillí, která se zařadila mezi to nejhlučnější, nejpřeplněnější a asi nejšpinavější místo na světě, jaké jsem kdy viděla.

Přečíst článek
Jídlo na Bali: jak chutná na ostrově bohů?
Cestování 16. 01. 2023

Jídlo na Bali: jak chutná na ostrově bohů?

První dojmy z Bali byly vcelku rozpačité. Do hlavního města Denpasar jsme dorazili ve tři hodiny ráno místního času. S nohama ztuhlýma jak tři dny starý rohlíky jsme nasedli do auta a jeli do severozápadního městečka Canggu. Tam jsme celých 18 dní bydleli v obyčejné, ale roztomilé dřevěné chatičce s vlastní terasou. Polorozbitá cesta k ní, tma a zvuky nočních zvířat ve mě vyvolávaly lehce hororové představy, které umocňovalo ustavičné kvákání žab ze zarostlého rýžového pole. Ranní kokrhání, štěkot a pobíhající gekoni na podlaze mě utvrdili v tom, že následující dny se můžu těšit na poznávání nejenom jídla, ale všech místních krás, včetně bohatého zvířectva jihovýchodní Asie.

Přečíst článek
Co dělat a kde se dobře najíst v Berlíně?
Cestování 15. 01. 2023

Co dělat a kde se dobře najíst v Berlíně?

Ten, kdo má rád velkoměsta, si Berlín určitě zamiluje. Je to sice hodně šedivý a betonový město, ale stejně má svůj půvab. Tolik alternativy, unikátních (někdy hodně unikátních) barů, klubů, kde protančíte všechny střevíce, hipsta kaváren a restaurací totiž na jednom místě jen tak nenajdete. Prozkoumat všechno je na hodně dlouhou dobu, ale při dobrém plánování lze nasát atmosféru města i během krátké návštěvy. A jaká jsou ta nejzajímavější místa, které byste si v Berlíně rozhodně neměli nechat ujít?

Přečíst článek