Hlavní jídlo Recepty

Mexické burrito s jackfruitem a paprikovou pomazánkou

Dlouho jsem jackfruitu odolávala. Respektive na něj sbírala odvahu. Bude to jedlý? Nesmrdí to? Nebude problém to ochutit? Pak jsem ho vyzkoušela s mou oblíbenou kombinací koření a zjistila, jak velkou jsem s tím otálením dělala chybu. Je totiž výborný! Sám o sobě tolik výrazný není, ale když ho dobře ochutíte, je skvělou náplní nejenom do burrita, ale taky do burgerů, sendvičů nebo do tacos. Strukturou připomíná trhané vepřové. A navíc, jackfruit není nutné nějak složitě shánět, koupíte ho ve všech prodejnách i na e-shopu drogerie dm. Ve spolupráci s nimi také vznikl tento recept. A jestli třeba i vy s jackfruitem váháte, moc vám doporučuju ho zkusit! 🙂

Počet porcí: 2 porce

Doba přípravy: 20 minut

Ingredience na jackfruitovou náplň:

Ingredience na burrito:

 • 2 velké pšeničné tortilly na burrito
 • 180 g paprikové pomazánky dmBio
 • 2 velké listy ledového salátu
 • 4 lžíce nakládané sladké kukuřice
 • 100 g cherry rajčátek
 • červená, zelená a žlutá chilli paprička
 • 1 hrst čerstvého koriandru

Postup:

 1. Na pánvi rozehřejte olej. Jackfuit restujte na mírném stupni zhruba pět minut, pak ho zasypte římským kmínem, paprikou a mletým chilli. Restujte další dvě minuty.
 2. Přimíchejte protlak, vodu a nechte minutku, dvě probublat. V tuto chvíli by se jackfruit měl už trochu sám od sebe rozpadat na vlákna. Dochuťte jablečným octem, cukrem a solí. Nechte vychladnout a to, co se nerozpadlo, natrhejte pomocí vidličky.
 3. Cherry rajčátka nakrájejte na kostičky, chilli papričky na kolečka. Cheddar nastrouhejte a koriandr nakrájejte najemno.
 4. Tortilly nahřejte na suché pánvi. Pak je potřete bohatou vrstvou pomazánky, obložte natrhaným salátem a připraveným jackfruitem. Posypte kukuřicí, cherry rajčátky, chilli papričkami, cheddarem a koriandrem.
 5. Tortilly zabalte do burrita (nejdříve překlopte boční strany ke středu, pak celé zabalte do ruličky). Dejte na suchou pánev a asi 2 minuty zapékejte na mírném stupni. Pak rozkrojte a hned podávejte. Dobrou chuť! 🙂
Mexické burrito s jackfruitem a paprikovou pomazánkou

Nestačilo? Přidejte si!

Zatím žádné příspěvky

Reagovat